Iisalmen seurakunnan lapsityö avasi keväällä-2010 juuri tähän tarkoitukseen Porstuaan Lasten Pysäkin! Se on tarkoitettu 2-6 –vuotiaille lapsille. Voit tuoda lapsesi Porstuaan viettämään lasten omaa laatuaikaa turvallisten aikuisten seurassa. Mukaan mahtuu kerrallaan 5-10 lasta, lasten iästä riippuen.
Perusajatuksena on tarjota leppoisaa ja laadukasta yhdessäoloa ja tilapäistä hoitoa lapsille sekä mahdollistaa vanhemmalle stressitön ja kiireetön asiointimahdollisuus. Lapsi voi olla lastenohjaajien hoidossa joustavasti perjantaisin klo 11-13 välillä.
Lasten Pysäkki on avoinna tammikuussa-2012: 13.1., 20.1., ja 27.1. klo 11-13. Jos haluat varmistaa lapsellesi paikan tietylle päivälle, voit varata sen ennakkoon lapsityön toimistosta. Mukaan voi tulla myös ennakkoon ilmoittautumatta. Mukaan mahtuu kerrallaan 5-10 lasta.
TERVETULOA VIETTÄMÄÄN LASTEN OMAA LAATUAIKAA LASTEN PYSÄKILLE!
Porstuan löydät osoitteesta: Savonkatu 22.
Lisätietoja toiminnasta:
Lapsityön toimisto
Johtava lapsityönohjaaja Anu Naakka puh. 044 7335 225.