Seurakuntaviikko "Keskellä elämää" 4.—11.9.2016 

Lämmin kiitos kaikille seurakuntaviikon tapahtumiin osallistuneille, sekä kaikille vapaaehtoisille ja yhteistyökumppaneille! 

Tule vielä mukaan seurakuntaviikon tunnelmiin kuvagalleriaan >>

Kaikenikäisille suunnattuja tapahtumia järjestetään kirkkojen lisäksi mm. Iisalmen torilla, kauppakeskuksissa, palvelutaloissa ja ravintolassa. Seurakuntaviikon tavoitteena on olla läsnä ihmisten arjessa ja toivottaa jokainen tervetulleeksi mukaan seurakuntaan juuri sellaisena kuin on.

Lisätietoja tapahtumista antavat:

lähetyssihteeri Menni Nousiainen, 044 7335 226, menni.nousiainen@evl.fi (koko tapahtuma, lähetysnäyttely, lähetystyö, vapaaehtoistyö)
vs. johtava diakoniaviranhaltija Virpi Jukarainen, 044 7335 283, virpi.jukarainen@evl.fi (koko tapahtuma, diakonia, vapaaehtoistyö)
kirkkoherra Janne Bovellan, 044 7335 200, janne.bovellan@evl.fi (koko tapahtuma)
nuorisotyönohjaaja Jari Nousiainen, 044 7335 216, jari.nousiainen@evl.fi (nuoret, autopesu ja mopopäivä Prismalla)
johtava lapsityönohjaaja Anu Naakka, 044 7335 225, anu.naakka@evl.fi (lapset)
johtava nuorisotyönohjaaja Jouni Vuorijärvi, 044 7335 215, jouni.vuorijarvi@evl.fi (nuoret, Pieni suuri Seikkailu-ilmaiskonsertti, Hevimessu)
kanttori Martti Rytkönen, 044 7335 206, martti.rytkonen@evl.fi (Virsi- ja viini-ilta)
sairaalapastori Seija Koivusalo, 044 7335 208, seija.koivusalo@evl.fi (kuorovierailut palvelukodeissa)

 

Seurakuntaviikko on täynnä tapahtumia ympäri kaupunkia!
Käy seurakuntaviikon tapahtumissa, kerää leimoja seurakuntapassiin ja voita Genelecin kaiuttimet!